Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama
  RSS

  Blog

  Duvar Rafları ile Ev Dekorasyonu
  1 Duvar Rafları ile Ev Dekorasyonu

  Günümüzde ev dekorasyonunda kullanılan önemli malzemelerden biriside dekoratif duvar raflarıdır. Bu raflara “uçan raf” da denir. Uçan raf denmesinin nedeni ise gizli bağlantı noktaları ile duvara direk monte edilerek herhangi bir yerde bir vida veya benzeri bir bağlantı noktasının gözle görülmemesindendir. Bu özelliği ile hem görsel hem de kullanış olarak oldukça tamamlayıcı bir dekorasyon malzemesi olmuştur. Üzerine koyduğunuz dekoratif malzemeler ve kitaplar ile odanıza ayrı bir hava katacak olan bu dekoratif duvar raflarını stilinize göre nasıl kullanabileceğiniz hakkında birkaç ipucu vereceğiz!

  Oturma Odası için En İyi 4 Aydınlatma Yöntemi
  0 Oturma Odası için En İyi 4 Aydınlatma Yöntemi

  Oturma odaları birçok farklı amaç için kullanılabilmektedir. Vaktimizin büyük bir kısmını bu odada geçiriyoruz. Bazımız bu odaya sadece eğlence için, bazımız ise televizyon izlemek ve daha bir sürü değişik aktiviteler için kullanmaktadır. Bu yüzden uygun bir şekilde aydınlatılması büyük bir önem taşımaktadır. Sadece görselliği hoş olup boşluğu aydınlatan bir ışıklandırma değil aynı zamanda bu odada yapılan aktivitelere de uygun bir aydınlatma işlevi sağlayacak bir düzenleme yapmak gerekmektedir.

  Mobilya Satın Alırken Ortaya Çıkabilecek Gizli Maliyetler
  0 Mobilya Satın Alırken Ortaya Çıkabilecek Gizli Maliyetler

  Mobilya satın alırken gizli maliyetler ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden genellikle etikette gördüğünüz fiyatından daha fazla bir maliyet oluşur. 1000 TL etiket fiyatı olan bir kanepeyi satın alırken fiyatı bir anda 1300 TL olabilir. Bugüne kadar başınıza hiç gelmedi mi? 

  Yatak Odası Mobilyası Seçiminin Püf Noktaları
  0 Yatak Odası Mobilyası Seçiminin Püf Noktaları

  Yeni bir yatak odası mobilyası seçmek hem heyecan vericidir hem de korkutucudur. Heyecan vericidir çünkü kim yeni ve taze şeyleri sevmez ki? Korkutucudur çünkü mobilya pahalı ve seçiminde hata yapma gibi bir lüksümüz yok. Neyse ki, mağazaya gitmeden önce kendinize birkaç soru sorarsanız ihtiyacınıza göre olan doğru mobilyayı seçebilirsiniz.

  Mobilya Almadan Önce Kendinize Sormanız Gereken 8 Soru
  3 Mobilya Almadan Önce Kendinize Sormanız Gereken 8 Soru

  Mobilya satın almadan önce aşağıda bahsettiğimiz soruları kendinize sormak aceleci kararlarınızı engelleyebilir. İstekli bir şekilde para harcayarak satın aldığınız bir sipariş, size ulaştıktan sonra içinize sinmeyen bir durum oluşturabilir. Bu noktada iki hoş olmayan seçenek vardır; birincisi siparişinizi geri iade edebilir veya değiştirebilirsiniz ki bu hem güç hem de vakit kaybına neden olacaktır. İkincisi ise bu durumu kabul edip onunla yaşamak ki sevmediğiniz bir şeyle vakit geçirmek demektir ve hiç hoş değildir. Daha açık olmak gerekirse, akıl sağlığı ve cüzdanınıza zarar verebileceğinden, iş mobilyalara gelince dürtü satın alması dediğimiz aceleci bir siparişten kaçınılmalıdır.

  Yatak Odanızdaki Eşyaları Düzenlemenin 3 Yolu
  0 Yatak Odanızdaki Eşyaları Düzenlemenin 3 Yolu

  Yatak odasında sınırlı bir saklama alanı ile baş etmek, her gün karşılaşılan bir sorun. Herkes günlerine yatak odasında başlar bitirir. Bu yüzden bu sorunu kontrol altına almak çok önemlidir. Günümüzün ekonomik imkânları birçok vatandaşa daha küçük yaşam koşullarını kabul ettirmeye zorluyor. Bu nedenle, bol dolaplı bir yatak odasına sahip olmak büyük bir lüks olmuştur. Herhangi bir küçük alanı kontrol altında tutmak için size şaşırtıcı derecede kolay püf noktaların listesi derledik. İlham almaya hazırlanın, gereksiz dağınıklığı ortadan kaldırmanızın vakti geldi!

  Gardıroptaki Eşyalarınızın Düzenlemesi & Ayıklanması
  0 Gardıroptaki Eşyalarınızın Düzenlemesi & Ayıklanması

  Duygusal değeri ve bağı olan kıyafetleri atmak şaşırtıcı derecede zor olabilir. Kıyafetleriniz berbat bir durumda dahi olsa, elveda demek baya zordur. Fakat dolabınız tıka basa dolduğunda artık harekete geçme zamanı gelmiş demektir. Gardırobunuzdaki eşyaları vicdanen rahat bir şekilde ayıklamanızı sağlayacak bir liste hazırladık. Motive olmaya hazırlanın, dolap temizliği ile uğraşmak düşündüğünüzden daha kolaydır!

  Çerçeveleterek Duvarınızda Farklılık Yaratabileceğiniz 3 Ürün
  0 Çerçeveleterek Duvarınızda Farklılık Yaratabileceğiniz 3 Ürün

  Resim tablosu veya albüm gibi çerçeveli sanat eserleri en kolay erişilebilen dekorasyon ürünlerinin başında gelir. Dekorunuzu mükemmel göstermek için illa da çok pahalı bir sanat eseri satın almanıza gerek yoktur. Aksine, çekici olan birçok seçeneği ucuz yolla bulabilirsiniz. Çoğu şey gibi, dekorasyona büyük miktarda bütçe ayırmanız, hayal gücünüzü tam anlamda kullanmadığınızı gösterebilir. Günümüzde herkes en uygun seçeneği aramaktadır. Bütçeler kısıtlı olduğu için pazarlık yapılarak uygun bir şekilde elde edebileceğiniz dekorasyon ürünleri, paranızı savurarak yapacağınız alışverişten daha asildir.

  Evinizin Girişini Bu Eklemeler ile En Uygun Hale Getirin
  0 Evinizin Girişini Bu Eklemeler ile En Uygun Hale Getirin

  Şık bir şeyi küçük bir alana sığdırmak baya bir etkileyici olduğu kadar çok da zordur. Antreler bunun başlıca örnekleridir. Bu nedenle, girişiniz için doğru eklemeleri seçmek esastır. Bu durumu önemseyen ev sahiplerine yardımcı olabilmek için, güzel bir antre dizaynı için yapabileceğiniz eklemelerin bir listesini derledik. Hemen hemen her alanı canlandırabilecek bu seçenekleri evinizin girişine uygulayın!

  Yurt Odasında Olması Gereken 3 Şey
  0 Yurt Odasında Olması Gereken 3 Şey

  Çoğu yurt odasının genel sıkıntılarından birinin de “alan kıtlığı” olduğunu bilmeyen yoktur. Ne yazık ki, gözleri ışıl ışıl parlayan öğrenciler için ilk kez yurt odalarında yaşamak zordur. En ekonomik ortamda, insanlarla yer paylaşıyorsunuz. Bu eğitiminize devam etmek için gizlilik ve kişisel alanınızı feda etmek zorunda olduğunuz anlamına gelir. Bu duruma alışmak kolay olmasa da yine de yapılabilir. İhtiyacınız olan her şey, doğru tutum ve yer kazanmak için birkaç araçtır.

  2017'de Her Evin İhtiyacı olan 3 Renk Değişikliği
  0 2017'de Her Evin İhtiyacı olan 3 Renk Değişikliği

  Yeni bir yılı evinizin renklerini değiştirerek kucaklamak size çok şey katabilir. Hele ki uzun süredir aynı renk şemasına maruz kalıyorsanız, bu değişikliği yapmanızı size özellikle tavsiye ederiz. Gece gündüz tekrarlayan bir şekilde aynı renklerle karşılaşıyorsunuz. Bu durum hem duygusallığımızı hem de yaratıcılığımızı bozar. Neyse ki bu yıl, renkleri değiştirmeniz için birçok geçerli sebepleriniz var.

  Dekorunuzun renklerini değiştirmek yalnızca sizi canlandırmakla kalmaz; aynı zamanda da bilinçaltı sağlığınız için harikalar yaratabilir. Araştırmalar, renklerin ruh halimizi de içerecek bizi çok fazla etkilediğini gösteriyor. Basit bir renk değişikliği, bizi geçen yılın stresinden kurtarmaya yardımcı olabilir. Bu nedenle yapabileceğiniz canlı değişikliklerin listesini derledik. Yeni yıla iyimser renkler getirerek hazırlanın!

  Evinizi Derli Toplu Gösterecek 3 İpucu
  0 Evinizi Derli Toplu Gösterecek 3 İpucu

  Birçok kişinin inanışının aksine, bir evi temiz şekilde tutmak, çok da zor değildir. Zekice bir çalışma sonunda bu durumun yarattığı baş ağrısından kurtulabilirsiniz. Bu nedenle okuyucularımıza büyük bir iyilik yapmaya karar verdik. Tertemiz evleri bulunan onlarca kişiyle istişarede bulunduktan sonra, herhangi bir evi temiz tutmanın sırrını keşfettik. Bu, görüştüğümüz kişiler tarafından bize önerilen 3 basit ilkeden oluşmaktadır. Uygulanması kolaydır. Evinizi temiz tutmanın en iyi yollarını keşfetmek için hazırlanın!

  Sehpanız Hakkınızda Neler Anlatıyor
  0 Sehpanız Hakkınızda Neler Anlatıyor

  Kişiliğiniz hakkında ipucu veren detay var ve oturma odanız bu ipuçlarının büyük bir oranda toplandığı mekânlardan biridir.  Bu mekân, ziyaretçilerinizi ağırladığınız yerdir ve birçok açıdan karakterinizin genel bir temsilidir. Çok etik olmayabilir fakat insanların kişiliklerini keşfetmek hala çok ilginç. Bir tanıdığınıza iyi bir izlenim vermek istiyorsanız, bu ipuçlarını bilmek çok önemlidir. Sehpanızın üzerinde bulunan ipuçlarının bir listesini derledik. Sizin hakkınızda ne söylediklerini öğrenince şaşıracaksınız!

  Oturma Odanızda Olması Gereken 3 Bitki
  0 Oturma Odanızda Olması Gereken 3 Bitki

  Bitki yetiştirmek; Doğru bir tür seçimi ve yetiştirme ortamı sağlandığı zaman çok daha kolaydır. Gelişimi iyi olup açan bitkiler eve sevinç katarken, kurumuş ve ölü bitkiler dekorunuzu mahvedebilir. Bu yalnızca beslediğimiz bitki üzerine düşen görevimizin ihmalinden değil, yanlış bir türü beslediğimizden kaynaklanabilir.

  Bu yazımızda oturma odanız için besleyebileceğiniz en iyi bitki listesini sizin için derledik. Sulama yapmadan şaşırtıcı bir şekilde yaşayabilirler. 

  Evinizi Süslemenin Ucuz Yollarını Keşfedin
  0 Evinizi Süslemenin Ucuz Yollarını Keşfedin

  Kişisel ve ailesel harcamalar daha öncelikli olduğundan dekorasyona gerektiğinden fazla para harcamamak için yaratıcı olmak gerekmektedir. Bu nedenle, size ucuz dekor seçenekleri için bir liste hazırladık. Evinize ufak dokunuşlar yapmak aslında düşündüğünüzden daha kolaydır. Size sunduğumuz seçenekler sizi şaşkına çevirecek!

  Mobilya İmalatında Kullanılan Malzemeler, Tanımları ve Farkları
  8 Mobilya İmalatında Kullanılan Malzemeler, Tanımları ve Farkları

  "Mobilya İmalatında Kullanılan Malzemeler, Tanımları ve Farkları"  adlı yazımızı okumanızı öneririz. Derleyen: Mimar Alperen Alkan SÖZÜER

  Mobilya Düzenlemesi ve Yerleşimi
  0 Mobilya Düzenlemesi ve Yerleşimi

  Odanızın mobilya yerleşimi ve düzenlemesi hakkındaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Düzenleyen ve Derleyen: Mimar Alperen Alkan Sözüer

  Dekorasyonda Renk Tonlarının Kullanımı
  0 Dekorasyonda Renk Tonlarının Kullanımı

  Dekorasyonda Renk Tonlarının Kullanımı hakkında mimarımız Sözüer Mimarlık sahibi Alperen Alkan Sözüer ne diyor?

  Daha Şık Dekorasyon İçin Renklerin Uyumu
  1900 Daha Şık Dekorasyon İçin Renklerin Uyumu

  Daha şık dekorasyon için renk seçiminin önemini Sözüer Mimarlık Şirketinin sahibi Mimar Alperen Alkan Sözüer'e sorduk. Bu röportajımızı okuyarak yapacağınız alışverişten memnuz kalacaksınız!