Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Duvar Rafları ile Ev Dekorasyonu

  Duvar Rafları ile Ev Dekorasyonu

  Günümüzde ev dekorasyonunda kullanılan önemli malzemelerden biriside dekoratif duvar raflarıdır. Bu raflara “uçan raf” da denir. Uçan raf denmesinin nedeni ise gizli bağlantı noktaları ile duvara direk monte edilerek herhangi bir yerde bir vida veya benzeri bir bağlantı noktasının gözle görülmemesindendir. Bu özelliği ile hem görsel hem de kullanış olarak oldukça tamamlayıcı bir dekorasyon malzemesi olmuştur. Üzerine koyduğunuz dekoratif malzemeler ve kitaplar ile odanıza ayrı bir hava katacak olan bu dekoratif duvar raflarını stilinize göre nasıl kullanabileceğiniz hakkında birkaç ipucu vereceğiz!

  Dekoratif Duvar Rafları ile Dekorasyon için İpuçları:

  Monte Edilmesi – Duvar rafının yerleşimini yapmak çok önemli bir rol oynamaktadır. Duvara monte etmeden önce, rafın duvarda nasıl durması veya konumlandırılması gerektiğini kafanızda canlandırmanız gerekmektedir. Örneğin; duvarınızın köşesine mi koyacaksınız ya da ortasına mı koyacaksınız? Eğer birden fazla koyacaksanız simetrik mi olması gerekiyor yoksa belirli aralıklarla farklı bir dizayn mı yapmanız gerekiyor? Bu soruları cevaplandırdıktan sonra duvara montajlama işlemini gerçekleştirmenizi öneririz!

   Üzerine Koyacağınız Eşyalar – Rafların üzerine koyacağınız eşyaların dekoratif amaçlı olmasına dikkat etmemiz gerekiyor. Bulduğunuz her eşyayı üzerine koyarak veya üzerini doldurarak bu amaca ulaşamazsınız. Örneğin üzerini onlarca kitapla doldurmak yerine bir kısım kitap ve onlara ek olarak bir albüm fotoğrafı ekleyebilirsiniz!

  Ağırlığa Dikkat – Rafların belirli bir ağırlığa göre obje taşıdığını unutmayalım! Üzerine ağır yük koyarak rafı zorlamaktan çekinmek gerekmektedir. Zamanla raf, yükü taşıyamayacağından duvarda eğri durabilir ve odanızın dekorunu bozabilir! 

  Yorumlar
  1.11.2018 10:32
  Güzel bir yazı olmuş , çok faydalı buldum çok teşekkür ederim :)
  Yorum Bırak