Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Gardıroptaki Eşyalarınızın Düzenlemesi & Ayıklanması

  Gardıroptaki Eşyalarınızın Düzenlemesi & Ayıklanması

  Dolapların kontrolden çıkması oldukça kolaydır. İçindeki eşyaların düzenlenmesi ise baya bir göz korkutucu olabilir. Kullanmadığınız sayısız kıyafet bulunmaktadır. Ne yazık ki, bu terk edilmiş kıyafetlerden kurtulmak, dile kolaydır. Duygusal değeri ve bağı olan kıyafetleri atmak şaşırtıcı derecede zor olabilir. Kıyafetleriniz berbat bir durumda dahi olsa, elveda demek baya zordur. Fakat dolabınız tıka basa dolduğunda artık harekete geçme zamanı gelmiş demektir. Gardırobunuzdaki eşyaları vicdanen rahat bir şekilde ayıklamanızı sağlayacak bir liste hazırladık. Motive olmaya hazırlanın, dolap temizliği ile uğraşmak düşündüğünüzden daha kolaydır!

  Gardırobunuzu Temizlemenin 3 Kolay Yolu

  Method #1: Araştırma Yapın - Çoğumuzun ihtiyacımızdan daha fazla kıyafeti var. Bir şeyleri atmadan önce doğru kararları vermek için ev ödevinizi iyi yapmanız gerekir. Ne tür kıyafetler kullandığınızı analiz edin ve bunların askılarını tek bir yöne bakacak şeklinde istifleyin. Bir kıyafeti kullandıktan sonra tekrardan gardırobunuza askısı ters yöne gelecek şekilde asın. Üç ay sonra, kullanmadığınız kıyafetlerden kurtulun.

  Method #2: Kutu ve Saklama – Bazen satın aldığımız şeylerden uzaklaşmak zorunda kalmak canımızı sıkabilir. Bu da kullanışsız veya sevmediğimiz eşyalarımızı saklamamıza neden oluyor. Sevmediğiniz şeyleri bit kutuya koyarak stres atabilirsiniz. Bu kutuyu 3 ay boyunca odanızda saklayın. Bakalım içinden bir şey alma ihtiyacı hissedecek misiniz?

  Method #3: İçinize Sinmeyen Kıyafetten Kurtulun – Dolabınızda toz toplayan bir şey varsa, gitme ihtimali yüksek olan eşyanız odur. Bu tarz eski kıyafetlerinizi önce üzerinizde deneyin ve size esinlendirici bir hissiyat vermezse çekinmeden atabilirsiniz. Kıyafetlerinizi üzerinizde test edin ve beğenmediğiniz kıyafetlerden kurtulun.  

  Yorum Bırak