Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Mobilya Almadan Önce Kendinize Sormanız Gereken 8 Soru

  Mobilya Almadan Önce Kendinize Sormanız Gereken 8 Soru

  Mobilya satın almadan önce aşağıda bahsettiğimiz soruları kendinize sormak aceleci kararlarınızı engelleyebilir. İstekli bir şekilde para harcayarak satın aldığınız bir sipariş, size ulaştıktan sonra içinize sinmeyen bir durum oluşturabilir. Bu noktada iki hoş olmayan seçenek vardır; birincisi siparişinizi geri iade edebilir veya değiştirebilirsiniz ki bu hem güç hem de vakit kaybına neden olacaktır. İkincisi ise bu durumu kabul edip onunla yaşamak ki sevmediğiniz bir şeyle vakit geçirmek demektir ve hiç hoş değildir. Daha açık olmak gerekirse, akıl sağlığı ve cüzdanınıza zarar verebileceğinden, iş mobilyalara gelince dürtü satın alması dediğimiz aceleci bir siparişten kaçınılmalıdır.

  İhtiyacınız olanı daha kolay anlamak için kendinize şu basit soruları sorun:

  1- Ne kadar Alana Sahibim?

  Satın alınacak ürünün sayısını ve ölçüsünü belirlediği için alan çok önemlidir.  Küçük bir alanda başlıca neyin olması gerektiğini düşünüyorsun? İkili bir amaca hizmet eden bir ürün olabilir mi? Belli bir cila veya renk, bir ürünü daha iyi gösterebilir mi?

  Geniş bir alanda mobilyalarınızı ölçeklendirmek daha kolaydır. O alanın ölçüsüne göre mobilya alabilirsiniz.  Aksine küçük parçalar o alanda dağınık gözükürler ve sabitlenemezler. Alanı etkili bir şekilde nasıl kullanabileceğinizi araştırın!

  2- Bu Alanı Nasıl Kullanabilirim?

  Bu alanı sadece siz kullanacaksanız, gösterişli ve pahalı bir tarz, tasarım veya kumaş seçimi vakit kaybı olacaktır. Ancak, bu alanı başkaları ile paylaşacaksanız, ihtiyaçlar ve tercihler ön plana çıkmalıdır.

  İhtiyacınız olan mobilyanın türünü, yüksekliğini, genişliğini ve hatta oturum derinliğini belirlemeniz çok önemlidir. Mobilyanın seçiminde renk, kumaş, boya ve malzeme göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin, hassas bir renk veya kumaş, küçük çocukların oynadığı bir odada iyi olmaz.

  3- Bu Alan Ne için Kullanılacak?

  Aileniz TV izlediği ve rahatlamak için kullandığı bir alan mı? Öyleyse rahat oturuma sahip kanepe ve iyi cilalı bir sehpa ile donatmayı düşünebilirsiniz. TV izlerken atıştırmayı seviyorsanız kanepenize leke tutmayan bir kumaş seçmelisiniz.

  Bu alan bir yemek odası veya yatak odası mı? Evinizde ofis de mi var? Konuklara ayrı bir alan çıkarabilir miyim? Bu soruları da sorarak kullanacağınız alanın neye hizmet ettiğini belirleyin.

  4- Hangi Renkleri Çekici Buluyorum?

  Kendinizi belirli renklere daha yakın buluyor musunuz? Bu renkleri göz önünde bulundurmanız daha akıllıcadır çünkü bu renkler sizi daha rahat ve mutlu hissettirme eğilimindedirler. Nefret ettiğiniz herhangi bir renk var mı? Şu anda moda olsalar dahi onlardan kaçının. Seçeceğiniz rengin tonu hakkında düşündünüz mü? Kendinizi iyi hissettiren renkler konusunda karar verin ve o odada istediğiniz ruh halini uyandırın.

   5- Odada Zaten Başka Mobilyalar veya Sanatsal Ürünleri Var mı?

  Halihazırda sahip olduğunuz herhangi bir mobilya, kilim veya sanat eseri, iyi bir başlangıç noktası olarak kullanılabilir. Önceden var olan parçaları dikkate almak iyi bir fikir olabilir. Sahip olduğunuz eşyalar tek tek harika görünse de toplu olarak karışık veya çekici görünmeyebilir. Ayrıca, yeni satın alacağınız parçanın odadaki odak noktası olup olamayacağını veya ikincil bir rol oynayıp oynamaması gerektiğini düşünmelisiniz.

  6- Nasıl Sıfırdan Başlayabilirim?

  Bu korkunç olabiliyor olsa da, aynı zamanda çok heyecan verici olabilir. Kendi alanınızı istediğiniz şekilde döşemekten daha canlandırıcı ne olabilir?

  Bir yerden başlamak zor geliyor ise başlangıç olarak dergi, katalog veya internet sitelerinden size çekici gelen fotoğrafları toplayabilirsiniz. Eğer kendi tarzınızı bilmiyorsanız, bu fotoğraflar belirlemenize yardımcı olacaktır. Kendi stilinizi keşfetmek için bu egzersizi yapmanızı öneririz. Aynı zamanda, web sitelerinde gezmek size ihtiyacınız olanı satın alabileceğiniz üreticilerin isimlerini ve mobilya perakende mağazalarını öğrenmenize yardımcı olur.

  7- Ne kadar Süre Kullanmayı Düşünüyorum?

  Bir mobilyayı ne kadar süre kullanmayı planladığınız, bu ürüne ne kadar para harcamanız gerektiğini ve kaliteden ne kadar ödün vereceğinizi belirler. Sadece birkaç yıl boyunca bir şeyler kullanmayı planlıyorsanız veya çevrenizi sık sık değiştirmek istiyorsanız, o zaman çok pahalı mobilya satın almak iyi bir fikir olmayabilir. Ancak, uzun süreli kullanım için kaliteyi aramak mantıklı olacaktır.

  8- Son Olarak, En Önemli Soru, Ne Kadar Bütçem Var?

  Parası önemli değil mi diyorsunuz yoksa sınırlı bir bütçeniz mi var? Şunu unutmayın ki her bütçeye göre mobilya vardır. Satın almadan önce etrafınıza bakın, web sitelerinde biraz araştırma yapın ve mağazaların sundukları fiyatları karşılaştırın. Sevdiğiniz bir şeyi satın almanız gerektiğini unutmayın! Bütçeniz, kaliteli mobilyalar satın almanızı engelliyorsa, yenileyebileceğiniz veya yeniden tasarlayabileceğiniz kullanılmış mobilyaları listenize ekleyebilirsiniz.

  Yorumlar
  1.6.2020 22:24
  http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin Online <a href="http://mewkid.net/when-is-xaxlop/">Amoxicillin 500mg Capsules</a> dcg.ivwa.evmarkt.com.hrd.my http://mewkid.net/when-is-xaxlop/
  1.6.2020 23:01
  http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Dosage For Amoxicillin 500mg <a href="http://mewkid.net/when-is-xaxlop/">Amoxicillin On Line</a> ejq.pcuo.evmarkt.com.xof.uv http://mewkid.net/when-is-xaxlop/
  4.2.2021 06:44
  Mobilya Satın Almadan Önce Kendinize Sorun | Evmarkt
  <a href="http://www.gf2n4u2oy5e002f4d4rw320ejqv8197ns.org/">ajcejznkbh</a>
  [url=http://www.gf2n4u2oy5e002f4d4rw320ejqv8197ns.org/]ujcejznkbh[/url]
  jcejznkbh http://www.gf2n4u2oy5e002f4d4rw320ejqv8197ns.org/
  Yorum Bırak