Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Oturma Odası için En İyi 4 Aydınlatma Yöntemi

  Oturma Odası için En İyi 4 Aydınlatma Yöntemi

  Oturma odaları birçok farklı amaç için kullanılabilmektedir. Vaktimizin büyük bir kısmını bu odada geçiriyoruz. Bazımız bu odaya sadece eğlence için, bazımız ise televizyon izlemek ve daha bir sürü değişik aktiviteler için kullanmaktadır. Bu yüzden uygun bir şekilde aydınlatılması büyük bir önem taşımaktadır. Sadece görselliği hoş olup boşluğu aydınlatan bir ışıklandırma değil aynı zamanda bu odada yapılan aktivitelere de uygun bir aydınlatma işlevi sağlayacak bir düzenleme yapmak gerekmektedir.

  Masa Lambaları

  Masa lambaları, kısmi ve görev aydınlatması için önemlidir. Görev aydınlatması, yaptığınız özel bir aktivite için (örneğin kitap okumak) ışıklandırılma işlemidir. Bu lambalardan odanızda birkaç tane olması hem görevi itibari ile hem de dekoratif anlamda iyi bir fikir olabilir. Bu lambaları simetrik bir şekilde odanıza yerleştirmeyi deneyin. Odanızda birden fazla masa lambası kullanacaksanız, lambaların ışık tonlarının bir biri ile aynı olması rutin olabilir. Fakat unutmayın ki bazı farklılıklar dekoratif anlamda daha çekici gelebilir. Belki de farklı tonlarda lambalar kullanarak odanızı veya istediğiniz bir eşyayı farklı tonda ışık kullanarak ön plana çıkarabilirsiniz.

  Sitemizde bulabileceğiniz masa lambası çeşitleri size yardımcı olabilir!

  Lambader

  Zemin lambaları, (genellikle köşelerde kullanılır) çok fazla yer kaplamazlar ve sıkıntılı alanlarda ışığı dağıtmak için mükemmeldirler.

  Sitemizde bulabileceğiniz lambader çeşitleri size yardımcı olabilir!

  Duvar Aplikleri

  Duvar aplikleri, oturma odasına küçük bir ortam ışığı eklemek için harika bir yöntemdir. Bir aynanın ya da sanat parçasının her iki yanına yerleştirildiğinde güzel görünüyorlar ve müthiş dekoratif hava katıyorlar.

  Sitemizde bulabileceğiniz aplik çeşitleri size yardımcı olabilir!

  Sarkıt ve Avizeler

  Avizeler ve sarkıt lambalar, oturma odaları için eğlenceli bir dekoratif dokunuş olabilir. Odaya hoş bir parlaklık verirler ve bakışları yukarı çekerler. Dekoratif olmalarının yanı sıra odaya derinlik katarlar. Sadece tavanınızın yeteri kadar yüksek olduğundan emin olun.

  Sitemizde bulabileceğiniz sarkıt ve avize çeşitleri size yardımcı olabilir!

  Yorum Bırak